KVH hranoly

KVH masivní konstrukční dřevo

KVH je stavební řezané dřevo z jehličnanů. Je to produkt se sledovanou kvalitou a jasně definovanými vlastnostmi. Vyrábí se ve dvou kvalitách - pohledová a nepohledová. KVH jsou používány pro konstrukce, jejichž příčný řez je měřen podle nosnosti. Proto se třídí podle normy DIN 4074-1, třídění jehličnanů podle nosnosti. Vlhkost dřeva KVH je 15% (+/- 2%). KVH je vyráběno metodou nekonečného vlisu. Klínová spojení jsou přípustná pro obě kvality. Klínový spoj u KVH neoslabuje příčný řez a nemusí být proto zohledňován při pnutí.

  • Použití: stavební dřevo, rámové a střešní konstrukce
  • Složení: smrk cinkovaný, není vrstveně lepený, hoblovaný, vysušený
  • Kvalita: nepohledová a pohledová
  • Povrch: čtyřstranně čistě hoblovaný, sražené hrany, přípustné barevné odchylky - modré nebo červené pruhy
  • Lepení: melaminové lepidlo odolné proti povětrnostním vlivům

Kotevní patky

Kotevní patky si necháváme vyrábět na zakázku dle našich potřeb a poznatků získaných praxí. Betonářské práce pod kotevní patky provádí externí firma pana Rychlíka, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Tato firma zajišťuje také pokládku zámkové dlažby a terénní úpravy.

Smrkové palubky

Standardně používáme smrkové palubky v jakosti AB a tloušťce 19 mm, vzor Klasik.

Nátěr - PLUS W-olej, SIGA a.s. – Český výrobek

(náhrada Tikkurila Pinja W Oil)

Rychleschnoucí, vodou ředitelný prostředek na bázi hydrofobizovaných přírodních olejů, určený pro povrchovou úpravu dřeva. Díky obsahu olejů vykazuje výborné penetrační vlastnosti, omezuje praskání dřeva a zvyšuje odolnost vůči působení vody, přičemž dřevu dovoluje dýchat a zbavovat se přebytečné vlhkosti. Pigmentovaný olej účinně chrání dřevo proti UV záření. Zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva a významně prodlužuje jeho životnost.

CHARAKTERISTIKA A DOPORUČENÉ POUŽITÍ: Ochrana dřeva pro vnější a vnitřní použití. Rychleschnoucí (aplikace obou vrstev nátěru v jednom dni). Ochraňuje povrch dřeva před vlhkostí a nečistotami. Omezuje praskání dřeva a vytváří vodoodpudivý povrch. Prodlužuje životnost dřeva. Je určen hlavně pro použití v exteriéru na  ošetření a údržbu dřevěných plotů, zahradního nábytku, dřevostaveb, dřevěných obkladů, oken, dveří a dalších stavebně - technických výrobků ze dřeva. Vhodný především pro měkké druhy dřevin (smrk, borovice). Je dostupný v bezbarvém provedení nebo tónovatelný v pigmentovaných odstínech. Bezbarvé provedení vykazuje obecně kratší životnost než pigmentované odstíny.

Konečný odstín závisí na druhu a původní barvě dřevěného povrchu.

Armourbase Pro – podkladový pás

Armourbase Pro® je podkladní pás z odlehčeného bitumenu, nosnou vložkou z polyesteru a polypropylenovým filmem z obou stran. Jednoduchá, rychlá a čistá pokládka, primárně určený pro šindele, ale také pro ostatní střešní materiály jako jsou pálené tašky, betonové tašky, plech, vlnitý plech.

Pokladní pás Index Difobar plus 400 g/m2

Je podkladní pás z odlehčeného bitumenu, nosnou vložkou z polyesteru a polypropylenovým filmem z obou stran. Jednoduchá, rychlá a čistá pokládka. Primárně určený pro šindele, ale také pro ostatní střešní materiály jako jsou tašky, plech, vlnitý plech.

Asfaltové šindele IKO Superglass

HLAVNÍ PŘEDNOSTI ASFALTOVÝCH ŠINDELŮ

Jednoduchá a rychlá montáž, nízká plošná hmotnost (cca 10,5 kg/m2), široká škála barev a tvarů, vysoká variabilita (vhodná krytina na náročné tvary střech — zaoblená střecha, velká členitost apod.), nízká cena (výrazná úspora na doplňcích), krytina nevyžaduje údržbu.

Polykarbonátové desky - Lexan Termoclear - Oboustranná UV ochrana

Plus (LT2UV) jsou opatřeny oboustrannou ochrannou vrstvou, která je chrání před ultrafialovým zářením a tak zabraňuje znehodnocení materiálu, které způsobuje sluneční UV záření. Oboustranná UV - ochrana má výhodu při zasklení stěn v exteriéru v případě, že jsou obě strany stěny vystaveny slunečnímu záření. Mimo to odstraňuje riziko nesprávné montáže otočením a při řezaní desek například na trojúhelníky minimalizuje případný odpad, takže je možné obrátit desky. Standardně používáme 16 mm.

Thermowood - Lunawood - tepelně upravené dřevo

LUNAWOOD, dřevní hmota speciálně upravena patentovaným procesem tepelné úpravy.

Tepelná úprava dřevní hmoty má trvalý efekt na fyzikální a mechanické vlastnosti materiálu. Tento proces vytváří zcela nový materiál s vlastnostmi srovnatelnými s tvrdými a vysoce odolnými dřevinami.

Proces výroby LUNAWOOD  je založen na využití energie páry a tepla. Zaručeně nejsou do materiálu aplikovány žádné chemické látky nebo činidla. Tepelná úprava dřevní hmoty je souvislým procesem bez přestávek a technologicky se provádí ve třech fázích:

  • Fáze 1. - počáteční sušení surové dřevní hmoty.
  • Fáze 2. - intenzivní tepelná úprava dřevní hmoty při teplotě 190-212 °C v čase 2-4 hodin.
  • Fáze 3. - ochlazení dřevní hmoty. Po procesu se finální vlhkost ustálí na 4-8% vlhkosti.

Takto upravená dřevní hmota vyniká zvýšenou trvanlivostí, odolností proti hnilobě a napadení dřevokaznými houbami. Mezi další přednosti patří rozměrová stabilita, kdy při úpravě dochází ke snížením vlhkosti ve dřevní hmotě o více než 50%. Výsledkem je maximální redukce bobtnání, sesychání, vydutí, kroucení a dalších deformací, které známe u běžné dřevní hmoty.

V průběhu výrobního procesu LUNAWOOD, získává takto upravený materiál hřejivé a atraktivní hnědé probarvení. Takovéto probarvení dosáhne materiál po celé své ploše a dokonce i v řezu každého kusu. Odstínů dosahujeme v závislosti na použitém výrobním procesu, platí pravidlo, čím vyšší je teplota, tím je odstín tmavší.

Přes veškeré výše uvedené výhody takto upravené dřevní hmoty, si materiál stále zachovává přírodní charakter. Znamená to, že jeho probarvení časem bledne a působením ultrafialového záření slunce, vystupuje lignin a šedne.

Pokud se koncový uživatel neztotožní s postupným se měnícím vzhledem a je v jeho zájmů prodloužit životnost celkové investice, doporučujeme dřevní hmotu povrchově upravit.