Terasy

Thermowood

Provádíme kompletní realizaci dřevěných teras z materiálu Thermowood.

LUNAWOOD, dřevní hmota speciálně upravena patentovaným procesem tepelné úpravy.

Tepelná úprava dřevní hmoty má trvalý efekt na fyzikální a mechanické vlastnosti materiálu. Tento proces vytváří zcela nový materiál s vlastnostmi srovnatelnými s tvrdými a vysoce odolnými dřevinami. 

Proces výroby LUNAWOOD  je založen na využití energie páry a tepla. Zaručeně nejsou do materiálu aplikovány žádné chemické látky nebo činidla. Tepelná úprava dřevní hmoty je souvislým procesem bez přestávek a technologicky se provádí ve třech fázích:

  • Fáze 1. - počáteční sušení surové dřevní hmoty.
  • Fáze 2. - intenzivní tepelná úprava dřevní hmoty při teplotě 190-212 °C v čase 2-4 hodin.
  • Fáze 3. - ochlazení dřevní hmoty. Po procesu se finální vlhkost ustálí na 4-8% vlhkosti.

Takto upravená dřevní hmota vyniká zvýšenou trvanlivostíodolností proti hnilobě a napadení dřevokaznými houbami. Mezi další přednosti patří rozměrová stabilita, kdy při úpravě dochází ke snížením vlhkosti ve dřevní hmotě o více než 50%. Výsledkem je maximální redukce bobtnání, sesychání, vydutí, kroucení a dalších deformací, které známe u běžné dřevní hmoty.

V průběhu výrobního procesu LUNAWOOD, získává takto upravený materiál hřejivé a atraktivní hnědé probarvení. Takovéto probarvení dosáhne materiál po celé své ploše a dokonce i v řezu každého kusu. Odstínů dosahujeme v závislosti na použitém výrobním procesu, platí pravidlo, čím vyšší je teplota, tím je odstín tmavší. 

Přes veškeré výše uvedené výhody takto upravené dřevní hmoty, si materiál stále zachovává přírodní charakter. Znamená to, že jeho probarvení časem bledne a působením ultrafialového záření slunce, vystupuje lignin a šedne. 

Pokud se koncový uživatel neztotožní s postupným se měnícím vzhledem a je v jeho zájmů prodloužit životnost celkové investice, doporučujeme dřevní hmotu povrchově upravit.

Terasa Opava 2

Terasa Opava 2

Zobrazit
Terasa Opava 3

Terasa Opava 3

Zobrazit