Terasy

Provádíme kompletní realizaci dřevěných teras z materiálu Thermowood a ze sibiřského modřínu - terasy provádíme od 15m2 

LUNAWOOD, dřevní hmota speciálně upravena patentovaným procesem tepelné úpravy.

Tepelná úprava dřevní hmoty má trvalý efekt na fyzikální a mechanické vlastnosti materiálu. Tento proces vytváří zcela nový materiál s vlastnostmi srovnatelnými s tvrdými a vysoce odolnými dřevinami. 

Proces výroby LUNAWOOD  je založen na využití energie páry a tepla. Zaručeně nejsou do materiálu aplikovány žádné chemické látky nebo činidla. Tepelná úprava dřevní hmoty je souvislým procesem bez přestávek a technologicky se provádí ve třech fázích:

  • Fáze 1. - počáteční sušení surové dřevní hmoty.
  • Fáze 2. - intenzivní tepelná úprava dřevní hmoty při teplotě 190-212 °C v čase 2-4 hodin.
  • Fáze 3. - ochlazení dřevní hmoty. Po procesu se finální vlhkost ustálí na 4-8% vlhkosti.

Takto upravená dřevní hmota vyniká zvýšenou trvanlivostíodolností proti hnilobě a napadení dřevokaznými houbami. Mezi další přednosti patří rozměrová stabilita, kdy při úpravě dochází ke snížením vlhkosti ve dřevní hmotě o více než 50%. Výsledkem je maximální redukce bobtnání, sesychání, vydutí, kroucení a dalších deformací, které známe u běžné dřevní hmoty.

V průběhu výrobního procesu LUNAWOOD, získává takto upravený materiál hřejivé a atraktivní hnědé probarvení. Takovéto probarvení dosáhne materiál po celé své ploše a dokonce i v řezu každého kusu. Odstínů dosahujeme v závislosti na použitém výrobním procesu, platí pravidlo, čím vyšší je teplota, tím je odstín tmavší. 

Přes veškeré výše uvedené výhody takto upravené dřevní hmoty, si materiál stále zachovává přírodní charakter. Znamená to, že jeho probarvení časem bledne a působením ultrafialového záření slunce, vystupuje lignin a šedne. 

Pokud se koncový uživatel neztotožní s postupným se měnícím vzhledem a je v jeho zájmů prodloužit životnost celkové investice, doporučujeme dřevní hmotu povrchově upravit.


Sibiřský modřín

Sibiřský modřín je nejtvrdší jehličnatá dřevina. Sibiřský modřín roste v arktických podmínkách ruské tajgy. V extrémních a dlouhotrvajících mrazech roste sibiřský modřín velice pomalu, což má za následek mimořádnou hustotu a tvrdost dřeva. Vysoký obsah pryskyřice vytváří přirozenou ochranu proti pronikání vlhkosti, tím napomáhá ke zvýšení životnosti a eliminuje růst plísní a výskytu dřevokazných hub, a to i bez nutnosti impregnace. Sibiřský modřín má mnohem lepší vlastnosti než většina měkkých dřevin nebo tlakově impregnovaná borovice. Pro použití v exteriéru se sibiřský modřín suší v sušárnách na hodnotu vlhkosti 18% ± 2%, což je optimální hodnota pro aklimatizování v exteriéru a dosáhnutí rovnovážné vlhkosti. Dřevo sibiřského modřínu je obvykle starého růstu (průměrně 300 let a více) s velmi hustými letokruhy (obvykle do 1,5 mm).

  • Vysoká hustota – dřevo roste velmi pomalu
  • Nižší nasákavost oproti měkkým dřevinám
  • Vysoká životnost a odolnost proti hnilobě
  • Vysoká mechanická odolnost proti opotřebení
  • Při stárnutí se mění do krásné stříbrno-šedé barvy
  • Příznivá cena vzhledem ke kvalitám dřeva

Nátěry teras provádíme terasovými oleji od firmy Osmo

Jedná se o pigmentovaný hedvábně matný nátěr na bázi přírodních olejů pro všechny typy dřeva pro použití v exteriéru. Tento olej chrání a ošetřuje dřevěné podlahy, zahradní nábytek, zástěny z jehličnatých i ušlechtilých dřevin (borovice, douglaska, cedr, dub nebo bangkirai). Je rovněž vhodný jako transparentně barevný nátěr pro teak, eukalypt či jiný druh tepelně ošetřených dřevin.

Mikroporézní vlastnosti nátěru umožňují dřevu dýchat a omezují praskání a bobtnání dřeva. Nátěr je odolný vodě, povětrnostním podmínkám a UV záření. Nátěr nepraská, neloupe se a netvoří šupinky. Nátěr můžete aplikovat bez předchozího obrušování a ani není žádoucí podkladový nátěr.Terasa Opava 2

Terasa Opava 2

Zobrazit
Terasa Opava 3

Terasa Opava 3

Zobrazit